Krbová kamna Thorma s teplovodním výměníkem FALUN II capuccino smalt

Neohodnoceno
ZdarmaZdarma 20 866 Kč –11 %
xbnc431569753 (1)
20 866 Kč –11 % 18 500 Kč
Skladem

Krbová kamna FALUN II AQUA s výměníkem černá - capuccino smalt můžete připojit do stávajícího nebo nového teplovodního rozvodu připojení (radiátorů), nebo zásobníkového ohřívače vody.

Regulovatelný výkon 4 - 12 kW, regulovatelný výkon teplovod.výměníku 2 - 6 kW, účinnost 78 %

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato kamna mají vzhledem k ochlazování spalin výměníkem velmi vysokou účinnost. Díky tomuto systému nejen šetříte palivo, ale také můžete vytápět vzdálené prostory.Vnější plášť je osazen obloukovými keramickými deskami, které prodlužují tepelnou pohodu po vyhasnutí kamen. Rychlý pocit vnímání sálavého tepla je násoben velkým čelním prosklením. Bezpečné ovládání kamnových dvířek zajišťuje dutá, odlehčená nerezová páčka. Provedení páčky taktéž eliminuje přenos sálavého tepla na skelet páčky. Celá dvířka jsou zatěsněna sklotextilní páskou.Vnitřní topeniště je z tepelně izolačního materiálu VERMIKULIT, který velmi dobře působí a ovlivňuje spalovací režim, proto umožňuje instalaci teplovodního výměníku do spotřebiče. Kamna mají na zadní spodní části externí přívod vzduchu, což je nedílnou součástí moderních spotřebičů. Jediný ovládací prvek efektivně řídí spalovací režim v topeništi a tudíž stačí velice malý popelník. Výměník se dá jednoduše připojit  do nových nebo stávajících topných systému. Ve spodní části kamen je úložný prostor na dřevo (dřevěné brikety), který lze uzavřít lehce ovladatelnými obloukovými dvířky, dokreslující design kamen.
 

Technické parametry smaltovaných kamen FALUN II

jmenovitý výkon 8 kW
regulovatelný výkon 4-12 kW
výkon do vody 2-6 kW
výška 1040 mm
šířka 550 mm
hloubka 390 mm
průměr kouřové roury 150 mm
výška osy zadního odvodu spalin 1040 mm
hmotnost 101 kg
účinnost spalování 82 %
umístění kouřovodu horní
Typy doporučených paliv dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety

 

Výběr správných krbových kamen

Při výběru krbových kamen se zaměřte na jejich výkon, jenž je udáván v kW. Výkon krbových kamen je závislý především na velikosti vytápěné místnosti, funkčnosti samotného komína, druhu paliva a energetické náročnosti budovy. Pokud se však v problematice vůbec neorientujete, rádi vám s výběrem pomůžeme a navrhneme vám krbová kamna, respektive krbové vložky, které vyhovují vašim požadavkům a potřebám. Stejně tak je důležité ujasnit si, jestli mají být krbová kamna s výměníkem. V takovém případě by potom byla schopna vytápět i další místnosti ve vašem domě.