Krbová kamna Thorma s teplovodním výměníkem KIRUNA II černá keramika

Neohodnoceno
ZdarmaZdarma
xbnc927756546
16 094 Kč
Skladem

Krbová kamna KIRUNA II AQUA s výměníkem černá - černý smalt můžete připojit do stávajícího nebo nového teplovodního rozvodu připojení (radiátorů), nebo zásobníkového ohřívače vody.

Regulovatelný výkon 4 - 12 kW, regulovatelný výkon teplovod.výměníku 2 - 6 kW, účinnost 78 %

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna s novým typem výměníku. V průběhu topení je výkon předávaný do vody v rozsahu 4 až 6 kW, podle množství přiloženého dřeva. Boky kamen jsou obložené keramikou. Prostor pod kamny slouží k ukládání nářadí, nebo dosoušení dřeva. Pod kamna doporučujeme skleněnou podložku. Kamna ve vzdálenosti nad 250 mm od stěn, umožňují jejich použití i v dřevostavbách, bez další přídavné izolace stěn.

 Technické parametry smaltovaných kamen KIRUNA II
 
jmenovitý výkon 8 kW
regulovatelný výkon 4-12 kW
výkon do vody 2-6 kW
výška 1040 mm
šířka 550 mm
hloubka 390 mm
průměr kouřové roury 150 mm
výška osy zadního odvodu spalin 1040 mm
hmotnost 110 kg
účinnost spalování 78 %
umístění kouřovodu horní
Typy doporučených paliv dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety

 

Výběr správných krbových kamen

Při výběru krbových kamen se zaměřte na jejich výkon, jenž je udáván v kW. Výkon krbových kamen je závislý především na velikosti vytápěné místnosti, funkčnosti samotného komína, druhu paliva a energetické náročnosti budovy. Pokud se však v problematice vůbec neorientujete, rádi vám s výběrem pomůžeme a navrhneme vám krbová kamna, respektive krbové vložky, které vyhovují vašim požadavkům a potřebám. Stejně tak je důležité ujasnit si, jestli mají být krbová kamna s výměníkem. V takovém případě by potom byla schopna vytápět i další místnosti ve vašem domě.